İnebolu'nun Gizli Cenneti...

Hüseyin EMEK ( (1973-1984) )

Hüseyin EMEK (Merhum)

07.09.1926 tarihinde Üçlüce Köyü’nde doğdu. Kendi çabalarıyla dışardan sınavlara girerek ortaokul diploması aldı. Askere gitmeden önce evlendi. Askerlik görevini İstanbul Yıldız’da yaptı. Askerden sonra bir süre Ayvalık’ta ticaretle uğraştı. Daha sonra köyüne döndü.

Hüseyin Emek ileri görüşlü, ülke meselelerini iyi bilen, çok partili hayatın başlangıcından itibaren siyasi hayatı yorumlayabilen bir kişiydi. Bu konuda köyümüz gençleri başta olmak üzere insanlarımıza ufuk açıcı bilgiler vermiş ve düşünce yapılarının sağlıklı şekillenmesine katkıda bulunmuştur.

Kendisinden önceki Muhtar Hasan Erdoğan’ın muhtarlığı döneminde azalık görevini yürüttü. 1973-1984 yıllarında iki dönem muhtarlık yaptı. Muhtarlığı döneminde; köyümüzün merkez ve mahalle yollarını açtırmış, köyümüzün suyla ilgili alt yapısı için çalışmalar yapmıştır. Devletin sağladığı imkânlar çerçevesinde kamuoyunda 65 aylığı olarak bilinen geliri olmayanlara bağlanan aylıktan ihtiyaç sahibi köylülerimizin faydalanmasını sağlamıştır. Muhtarlığından sonra da köyümüz ve insanımızın sorunlarıyla yakından ilgilenmiş, köy camisi, pilav yeri vb. köyümüze yapılan hizmetlere maddi ve manevi katkılarda bulunmuştur.

25.07.2011 tarihinde vefat etmiştir. Cenazesi Üçlüce Köyü’nde Tokatlı Mahallesi Mezarlığı’na defnedilmiştir.